Fonksiyonel tıp bilimsel verilere dayanan, hastaya bütüncel yaklaşan bir bakış açısıdır. Bağırsak yapısını detaylı inceleyen bu yaklaşım, hastalık yoktur hasta vardır mantığı ile, kişinin psikolojik durumundan tutun beslenmesine kadar, hastayı bir bütün şekilde ele alır.

Bu disiplinin içerisinde hekim, diyetisyen, psikolog ve fiztoterapist olmalıdır.

Ben ve ekibim de bu alanda, diğer branşlardan destek alarak, hastalardan detaylı bir şekilde öykülerini alıyor, bütünsel bir şekilde, bebeklikten itibaren onları sorguluyoruz. Hastalıkların temelinin dayandığı dayanakları bularak, tedavi protokolüne beslenme anlamında destek oluyoruz.

FONKSİYONEL BESLENME NEDİR?

Kişinin tüm verileri incelenerek, hastalık bulgularını tek tek ele alarak hazırlanan, bağırsak yapısını destekleyen beslenme programları içerir. Kişilerin bağırsak yapısı, tıpkı parmak izi gibi özeldir. O nedenle besinlerin kişilerde gösterdiği etkiler iyi araştırılmalı ve ona uygun programlar hazırlanmalıdır.

O nedenle beslenmenin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır.

Fonksiyonel beslenmenin içerisinde, vücudu inflamasyondan arındırmak, bağırsak sağlığını güçlendirmek yatar. O nedenle et- kemik suları sıklıkla kullanılır. Fakat hangi hayvan eti kullanılacağı, kemiklerin ne kadar kaynatılacağı bile kişiye özeldir.

    Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmakta ve Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygulanmakta.
  • YORUM KURALLARI

  • Nezaket Kuralı:Web sitemizde yer alan tüm kullanıcılarımızdan nazik, objektif ve anlaşılır bir dil kullanmalarını bekliyoruz. Olumlu ve yapıcı fikir alışverişini desteklemeye önem veriyoruz.

  • Hakaret ve Küfür:Hiçbir koşulda, herhangi bir kişinin etnik kökenine veya inancına yönelik hakaret veya küfürlere izin veremeyiz. Ayrımcılığa veya kışkırtıcılığa müsamaha gösteremeyiz. Bu tür yorumlar, özgürce fikir beyan etmenin sınırlarını aşar.

  • İlgili Yorum:Yapılan her yorumun konuyla ilgisi olmalı. Konuyla hiçbir ilgisi olmayan, yeni bir tartışma başlatma amaçlı yorumlardan kaçınılmalıdır.

  • Bağlantılar ve Reklamcılık:Yorumlarda harici sitelere verilen bağlantıları kontrol edemediğimiz için, okuyucularımızdan bu tür linkleri kullanmamalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, reklam içeren yorumlara sitemizde yer verilmemektedir.